Co to jest Wirtualny Spacer 3D?

To wirtualne odwiedziny wnętrz Twojej firmy, restauracji, hotelu czy po prostu wirtualna prezentacja mieszkania, które chciałbyś sprzedać. Dzięki swobodnemu i łatwemu poruszaniu się odwiedzający może zapoznać się z wiernie odzwierciedlonymi pomieszczeniami bez wychodzenia z domu. Na komputerze, smartfonie lub goglach VR. W dowolnym miejscu na świecie.

Jak działa Wirtualny Spacer 3D?

Wirtualny spacer przedstawia prawdziwe wnętrza widziane oczyma spacerującego, nie jest to grafika komputerowa ani wizualizacja. Osoba odbywający wirtualny spacer może się w nim swobodnie przemieszczać i rozglądać w dowolnym kierunku. Daje to najbardziej realistyczne poczucie prawdziwych odwiedzin. Jak wyglądają takie wirtualne spacery można zobaczyć w naszych realizacjach. Możliwy jest szereg opcji dodatkowych jak umieszczanie tagów we wnętrzu, integracja z Google Maps oraz inne. 

Dla kogo jest Wirtualny Spacer 3D?

Wirtualny spacer nie ma specjalnych ograniczeń, tak naprawdę jest dla każdego bez znaczenia na rodzaj prowadzonej działalności takich jak np. hotele, muzea, restauracje, biura nieruchomości, szkoły, siłownie, gabinety, salony, zakłady produkcyjne, różnego rodzaju sklepy.

Czy muszę posiadać swój serwer FTP dla Wirtualnego Spaceru?

Serwer nie jest wymagany. Wirtualny spacer umieszczamy na serwerze Matterport Cloud lub Google, a nasz klient otrzymuje link lub gotową formułkę do umieszczenia na swojej stronie www. Umieszczenie wirtualnego spaceru na serwerze klienta nie jest możliwe i było by też niekorzystne z prostego względu, standardowe serwery dla stron www są po prostu zbyt wolne dla prawidłowego i płynnego działania wirtualnego spaceru. Więcej o różnicach pomiędzy Matterport i Google tutaj.

Ile czasu trwa skanowanie wnętrza?

Wszystko zależy od wielkości powierzchni i jej przestronności, szybciej potrwa zeskanowanie jednego dużego pomieszczenia 50m2 niż mieszkania o takiej samej powierzchni podzielonego na kilka pomieszczeń. Przykładowo typowe mieszkanie 50m2 to ok. 60min. skanowania ale mniej więcej tyle samo czasu zabierze zeskanowanie relatywnie pustego magazynu lub hali 200-250m2.

Czy otrzymam też klasyczne zdjęcia JPG?

Każdy nasz klient, który wykupi u nas usługę wykonania Wirtualnego Spacer 3D wnętrza, otrzyma gratis pakiet panoramicznych zdjęć JPG w wysokiej rozdzielczości. Przykłady tutaj.

Czy robicie zdjęcia i filmy z drona?

Jak najbardziej, posiadamy drona oraz niezbędne uprawnienia do wykonywania lotów na terenie UE. Zajmujemy się też postprodukcją materiałów realizowanych z powietrza. Można zamówić u nas usługę kompleksową: Wirtualny Spacer + ujęcia lotnicze. Nasi klienci otrzymują gotowy materiał wedle ich preferencji.

Jak mogę skorzystać z Waszych usług?

W tym celu zapraszamy do działu kontakt, gdzie za pomocą formularza lub wysyłając wiadomość na naszego maila kontakt@alespacer.pl otrzymasz od nas bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. Do uzyskania wyceny Wirtualnego Spaceru wystarczy podać wielkość powierzchni i przybliżoną lokalizację.

Czy działacie w całej Polsce?

Tak, nasze usługi oferujemy w całym kraju, a jeśli jest taka potrzeba również poza jego granicami.

Jak przygotować wnętrza do skanowania?

Oto kilka podpunktów, o które warto zadbać aby wirtualny spacer prezentował się jak najlepiej. Upewnij się że:

 • Podłogi pozamiatane i umyte
 • Usunięte plamy z dywanów
 • Półki, parapety, szafki… czyste
 • Lustra umyte
 • Uporządkowane biurka i stoły
 • Uporządkowane lub schowane widoczne kable
 • Oświetlenie sprawdzone (brak przepalonych żarówek)
 • Kosze na śmieci schowane
 • Gaśnice i inne zbędne rzeczy schowane
 • Usunięte plakaty i dekoracje okolicznościowe
 • Dekoracje ustawione (np. kwiaty, poduszki, owoce, cukierki)
 • Ważne produkty wyeksponowane
 • Trawnik skoszony (jeśli widać z wnętrza lub zdjęcia będą na zewnątrz)
 • Umyte auta firmowe (jeśli zdjęcia będą na zewnątrz)